Bekijk de ontwerpen

Gids · trouwkaart

Wat kosten trouwkaarten? Papier en digitaal naast elkaar

Geschreven op door Invituno

Kort antwoord: honderd papieren trouwkaarten met envelop kosten bij vier grote webwinkels ongeveer €133 tot €315, inclusief verzending naar je huis. Verstuur je ze per post, dan komt daar €140 aan postzegels bij. Samen is dat ongeveer €273 tot €455. Een digitale trouwkaart betaal je één keer voor al je gasten: bij Invituno €35 of €65. Alle marktprijzen op deze pagina hebben we op 17 oktober 2026 bekeken.

Wat kosten papieren trouwkaarten?

We bekeken bij vier webwinkels wat 100 trouwkaarten met een witte envelop kosten, inclusief verzending naar je huis en zonder postzegels. De prijzen zijn van 17 oktober 2026.

WebwinkelKaart100 stuks, ongeveer
SmartphotoGevouwen trouwkaart, envelop inbegrepen€133
Kaartje2goDubbele kaart 10 × 15 cm, envelop gratis€200 tot €315
BlijkaartjeDubbele kaart 10 × 15 cm, envelop €0,35 per stuk€276
LillybirdDubbele vierkante kaart, envelop €0,35 per stuk€282

Bij Kaartje2go is €200 de prijs met staffelkorting (korting bij een grotere bestelling) die je met een account ziet. Zonder die korting kostte het €315. Prijzen van webwinkels veranderen vaak en hangen af van het formaat, het papier, folie en acties. Reken je eigen kaart daarom altijd even na.

Wil je losse antwoordkaartjes erbij, dan betaal je extra. Bij Kaartje2go kost een enkele antwoordkaart, ook wel RSVP-kaart genoemd, €1,10 per stuk bij 100 stuks.

Wat kosten de postzegels?

Een brief binnen Nederland tot 20 gram kost in 2026 €1,40. Voor 100 kaarten is dat €140.

Weeg één kaart met envelop voordat je postzegels koopt. Een dubbele kaart met een inlegkaartje komt al snel boven de 20 gram.

Een rekenvoorbeeld

Honderd kaarten per post binnen Nederland, tot 20 gram per kaart met envelop:

OnderdeelLaagHoog
Drukwerk met envelop en verzending€133€315
Postzegels, 100 × €1,40€140€140
Totaal€273€455

The Perfect Wedding kwam in maart 2026 uit op gemiddeld €226 voor trouwkaarten en €91 voor save the dates. Die bedragen komen uit hun eigen planningstools. Hoeveel stellen meededen, staat er niet bij.

Je stuurt meestal één kaart per huishouden. Bij 100 gasten heb je daardoor vaak minder dan 100 kaarten nodig. Bestel wel een paar extra, voor jezelf en voor mensen die je bent vergeten.

Wat kost een digitale trouwkaart?

Voor een digitale trouwkaart betaal je één keer. Je stuurt de link via WhatsApp of mail, dus postzegels en drukwerk vervallen. Bij 30 gasten betaal je hetzelfde als bij 200.

Trouwkaart bij InvitunoPrijs
Klassieke envelop€35
Premium opening€65

Daarin zitten de opening met muziek, jullie foto, het programma, de route in Maps, een aftelklok en het antwoordformulier. Gasten die alleen 's avonds komen, krijgen een eigen link. De antwoorden zie je op je beheerpagina.

Andere Nederlandse en Vlaamse aanbieders van digitale trouwkaarten met antwoordformulier vroegen op 17 oktober 2026 eenmalig tussen €19 en €159 voor een standaardpakket. Maatwerk kost meer, vanaf ongeveer €300. Er zijn ook gratis sjablonen, maar die hebben geen antwoordformulier.

Papier en digitaal naast elkaar

WatPapierDigitaal
Prijs bij 100 kaartenongeveer €273 tot €455 met postzegelséén prijs voor alle gasten
Klaardrukken, adresseren en postendezelfde dag gedeeld
Antwoordenper kaartje, app of telefoonin de kaart, op één plek
Iets wijzigenopnieuw drukkenzelf aanpassen, de link blijft gelijk
Om te bewarenja, je kunt hem vasthoudenals link, en als schermafbeelding

Papier heeft één echt voordeel: je kunt het vasthouden en in een la bewaren. Daarom combineren veel stellen beide. Ze sturen een paar papieren kaarten naar opa's, oma's en mensen zonder smartphone, en een link naar de rest. Houd er rekening mee dat een kleine oplage per kaart duurder is, omdat de staffelkorting dan wegvalt.

Trouwkaarten van Invituno

Er zijn 10 ontwerpen voor de trouwkaart. Je maakt de kaart in ongeveer tien minuten en bekijkt hem gratis als voorbeeld. Je betaalt pas als alles klopt.

Welke tekst je op de kaart zet, lees je in tekst voor je trouwkaart. Meer over de kaart zelf staat bij de digitale trouwkaart.

Veelgestelde vragen

Hoeveel trouwkaarten heb ik nodig?

Eén per huishouden, plus een paar extra. Een stel of gezin krijgt samen één kaart. Bij 100 gasten heb je daardoor meestal minder dan 100 kaarten nodig.

Wat kost een postzegel voor een trouwkaart in 2026?

Binnen Nederland kost een brief tot 20 gram €1,40. Is de kaart met envelop zwaarder, tot 50 gram, dan heb je twee postzegels nodig: €2,80. Met een postzegelcode blijft het €1,40 tot 50 gram. Naar België kost een brief tot 20 gram €2,11. Dit zijn de tarieven van PostNL, bekeken op 17 oktober 2026.

Is een digitale trouwkaart goedkoper dan papier?

Bij veel gasten bijna altijd. Honderd papieren kaarten met postzegels kosten ongeveer €273 tot €455. Een digitale trouwkaart van Invituno kost €35 of €65, voor al je gasten samen.

Kan ik papier en digitaal combineren?

Ja. Stuur een paar papieren kaarten naar mensen zonder smartphone en de link naar de rest. Iedereen kan dan via de digitale kaart antwoorden. Het antwoord van een oudere gast kun je ook zelf invullen.

Bronnen

Alle prijzen zijn inclusief btw.